کتاب قدرت عادت

کتاب قدرت عادت

کتاب قدرت عادت

نویسنده : چارلز داهیگ

چارلز داهیگ نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی است که در رشته مدیریت کسب‌وکار تحصیل کرده است. داهیگ تجربه همکاری با نیویورک‌تایمز و لس‌آنجلس‌‌تایمز به عنوان نویسنده را داشته است. او برای نوشته‌هایش در زمینه کسب‌وکار، برنده جایزه پولیتزر نیویورک تایمز نیز شده است.

عمده تحقیقات چارلز داهیگ، در زمینه بهره‌وری فردی (Productivity) و کارایی (Performance) است. او یافته‌های خود در این زمینه را در کتابی تحت عنوان باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر (Smarter, Faster, Better) منتشر کرده است که در سال 2016 یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز بود.

آثار داهیگ، توسط افراد سرشناسی همچون دنیا پینک، نویسنده کتاب انگیزه و ذهن کامل نو، تحسین و توصیه شده‌اند.

کتاب قدرت عادت راهی جدید و خاص را برای رسیدن به موفقیت، چه در زندگی شخصی و چه در کار، پیش پای ما قرار می‌دهد.

به عقیده چارلز داهیگ، نویسنده این کتاب، حذف عادات مخرب و جایگزینی آن‌ها با عادات مثبت، می‌تواند کلید دستیابی به موفقیت در تمامی جنبه‌های زندگی باشد.

اما اگر تا کنون حتی یک بار سعی کرده باشیم عادات خود را تغییر دهیم و با شکست مواجه شده باشیم، می‌دانیم که انجام این کار، در حرف ساده است. اینجاست که کتاب قدرت عادت به کمک ما می‌آید. داهیگ در اینجا، با تعریف یک چرخه سه قسمتی از ساختار یک عادت، طلسم ناکامی در ترک عادت را برای ما می‌شکند.

ترک عادات مخرب، برای دستیابی به موفقیت، لازم است اما کافی نیست. در ادامه باید، جای خالی عادات حذف شده را با عادات خوب، پر کنیم. کتاب قدرت عادت، ما را در این راه نیز، یاری می‌کند.

این کتاب همچنین، در فهرست اثرگذارترین کتب از دیدگاه دانشگاه هاروارد قرار دارد و جزو ده کتاب برتر سایت آمازون و سه کتاب برتر حوزه موفقیت و رشد فردی در سال 2012 به‎شمار می‌رود.

پس اگر تا به حال، تلاشی برای تغییر عادات خود داشته‌اید و شکست خورده‌اید و جز آن دسته از افرادی هستید که فرصت کافی برای مطالعه کتاب را ندارند، مطالعه خلاصه کتاب قدرت عادت در بوکاپو را از دست ندهید.

مناسب چه کسانی است:

1. متخصصین مدیریت منابع انسانی، رهبران کسب‌و‌کارها
2. مشاورین، معلمین و والدین
3. افرادی که مشتاق هستند در مورد نقش حیاتی عادات انسان در جنبه های‌مختلف زندگی بدانند.
4. کسانی که می‌خواهند به خود یا دیگران در کار یا زندگی شخصی، کمک کنند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهد.
ارسال یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

16 + سه =