شکر جهان را تغییر داد: روایتی از سحر، چاشنی، بردگی، آزادی و علم

شکر جهان را تغییر داد: روایتی از سحر، چاشنی، بردگی، آزادی و علم

کتابک | شکر جهان را تغییر داد

نویسنده : مارک آرونسون ،مارینا بودوس

آیا می‌توان تاریخ را بر مبنای عناصر غذایی انسان دنبال کرد؟… مارک آرونسون و مارینا بوداس، زوج شیفته‌ی تاریخ، به این پرسش پاسخ مثبت داده‌اند. آنان قصه‌ی شکر را از دل مناسک مذهبی هندوها تا آیین‌های اروپایی قرون وسطا بیرون کشیده‌اند و سفر پُرتب‌و‌تاب کریستف کلمب در دل دریاها را به مزارع داغ نیشکر قاره‌ی امریکا دوخته‌اند. آنان نشان داده‌اند اقتصاد شکر چگونه به رونق برده‌داری گرایید و در دل همان تجارت دانه‌های انقلاب پاشید. آنان در کتاب شکر چگونه جهان را تغییر داد قصه‌های پُرشماری را به زبان ساده‌ای از دل نغمه‌ها، شعرها، آوازها، نقشه‌ها و نقاشی‌ها بیرون کشیده‌اند و نشان داده‌اند چگونه می‌توان تاریخ جهان را از دریچه‌ی یک عنصر غذایی بسیار کلیدی تاریخ دنبال کرد: شکر

درباره کتاب :

در سال ۳۲۶ پیش از میلاد، اسکندر کبیر در دره‌ی رود سند که امروزه پاکستان نامیده می‌شود، جنگید. طی یک دهه او و سربازان یونانی‌اش با کشورهای شناخته‌شده‌ی سراسر جهان به جنگ مشغول شدند و حتا ایران را که در آن زمان فرمانروای آسیا بود شکست دادند. رشته‌پیروزی‌های اسکندر تنها باعث فرو‌نشاندن عطشش در تسخیر کل جهان بود ولی سربازان او از ادامه‌ی این کار طفره رفتند. آن‌ها از جنگیدن خسته و دل‌شان برای سرزمین‌شان تنگ شده بود، بنابراین از ادامه‌ی جنگ سر باز زدند. اسکندر متوجه شد نمی‌تواند به تسخیر آسیا ادامه دهد ولی کنجکاوی‌ وی به حدی بود که نمی‌توانست به ماجراجویی‌اش خاتمه دهد. برای همین ناوگانی متشکل از هشتصد کشتی ساخت و معتمدش نئارخوس را به فرماندهی‌اش گمارد تا از راه دریا در سواحل هند به کنکاش بپردازد.

 و نئارخوس بود که برای اولین‌بار و کاملاً تصادفی ‌به شیرینی نی پی ‌برد. یونانیان تا آن روز اطلاعاتی را که درباره‌ی ‌هندوستان داشتند ‌از کتاب‌های هرودوت به دست آورده بودند. این کتب مربوط به یک قرن گذشته بود. نویسنده در کتاب ‌چنین آورده که زمانی که داریوش اول، امپراتور ایران در حدود سال ۵۱۰ قبل از میلاد به هندوستان حمله کرد، سربازانش به ساقه‌ای شیرین دست پیدا کردند که از آن عسل تولید می‌شد.

احتمالاً نی یافت‌شده به دست ایرانیان نیشکر بوده است. ساقه‌ی بلند نیشکر که شبیه بامبوست با پوسته‌ای چوبی و گره‌هایی در ساقه. با کندن پوست چوبی‌اش، محتوای خاکستری‌رنگِ مرطوب و شیرین درونش قابل‌استفاده است و شما می‌توانید آن را میان دندان‌های خود گذاشته و شهدش را بخورید. امروزه می‌توانید مقادیر بسیار زیادی نیشکر در نواحی گرمسیری بیابید و خریداران از آن به عنوان یک‌جور شیرینی و نوشیدنی انرژی‌زا برای شادابی بخشیدن به بدن خود استفاده می‌‌کنند.

 زمانی که نئارخوس به اکتشاف مشغول بود نی‌هایی یافت که عسل می‌دادند، با این‌که از زنبور عسل هیچ خبری نبود.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده. شما اولین نفری باشید که درباره این مطلب نظر می دهد.
ارسال یک دیدگاه

ارسال یک دیدگاه

ده + پانزده =